„XXIV GALA SZERMIERCZA” – Memoriał Krzysztofa Stefańskiego za nami !

2 min read

W dniu 23.04.2022 w hali sportowej „Świdniczanka” odbyła się „XXIV Gala Szermiercza”,  pierwszy Memoriał Krzysztofa Stefańskiego w szpadzie. W zawodach wzięło udział 129 zawodniczek i zawodników z 10 klubów kraju. W otwarciu imprezy uczestniczyli Wójt gminy Świdnica , Pani  Izabela Mazurkiewicz , Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świdnicy , Pani Lilianna Reimann oraz najbliższa rodzina Pana Krzysztofa Stefańskiego, żona Pani Małgorzata Stefańska oraz mama Pani Helena Stefańska.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki oraz zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W kategorii młodzików zwyciężył Adam Warecki pokonując w finale swojego kolegę klubowego Krystiana Mikodę.  Na 6 miejscu uplasował się Jan Skrzypczyński. W kategorii juniorek młodszych  zwyciężyła Karolina Nieczkowska , która również w finale pokonała swoja koleżankę klubową Nikolę Niesny. Aleksandra Kasperczak zajęła 3 miejsce , a Amelia Moszonka 5.

W juniorach młodszych Antoni Bednarski oraz Jakub Haładuda stanęli razem na 3 miejscu, pozycję 7 wywalczył Igor Grzelak, a Kajetan Gontowiuk uplasował się na miejscu 8.

W rywalizacji młodszych dzieci znakomicie spisała się Helena Bednarska i Grzegorz Warecki , wygrywając w kategorii „zuchów”.  Oboje przebrnęli bez porażek w eliminacjach oraz w dalszej część turnieju, gdzie zwyciężali wszystkie bezpośrednie walki pucharowe. Tymon Bobrowicz dotarł do finału. Ostatecznie zajął 2 pozycję, Mieszko Awramik oraz Nikodem Milewski uplasowali  się na miejscu 3,  Jędrzej Kazimierski na 5, a Sonia Birnkelfeld oraz Franciszek Skorek zakończyli zmagania szermiercze na miejscu 8. W kategorii „dzieci” na miejscu 2 stanęła Zuzanna Mikoda, Aleksandra Hołobotowska wywalczyła 3 miejsce, Hania Babińska 7.  Najmłodsi uczestnicy zawodów Oliwia Owczarek oraz Mateusz Milewski również zostali uhonorowani pucharami w swojej kategorii wiekowej.

Nagrody rzeczowe w postaci szpad szermierczych ufundowała gmina Świdnica oraz Pani Małgorzata Stefańska. Wszystkie puchar wręczała Pani Wójt Izabela Mazurkiewicz w asyście Pana Zbigniewa Demianiuka, który jest jednym z założycieli naszego klubu oraz długoletnim trenerem wybitych szermierczy Polski oraz Europy.

Zawody zostały przeprowadzone dzięki wsparciu gminy Świdnica,  urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze oraz firmie „Optyk Lechna”.