VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie.

1 min read

W dniu 9.11.2022 w hali GOSiR „Świdniczanka” odbyła się kolejna edycja zawodów szermierczych – VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie. Na starcie stanęło 57 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W zawodach, oprócz doświadczonych szermierzy, pierwszy raz brali udział najmłodsi adepci Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica.

Uroczyste otwarcie dokonała wójt Gminy Świdnica, pani Izabela Mazurkiewicz-Kąkol w asyście pani Liliany Reimann, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. W pierwszym bloku startowym walczyli najmłodsi na miniszpady. W drugim swój turniej rozpoczęli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. W kategorii open zwyciężył Bartosz Kuźnik, przed Mikaelem Surmą oraz Błażejem Bednarskim i Jarosławem Mikodą. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Nieczkowska, drugie miejsce zajęła Amelia Moszonka, a  na trzecich pozycjach uplasowały się Nikola Niesyn i Hanna Kacała.

Całą imprezę  podsumował prezes Agencji Rozwoju Regionalnego, pan Rafał Adamczak, który wsparł nasz klubu pomocą w organizacji zawodów.