Udane starty lubuskich szermierzy w Pucharze Europy w Klagenfurcie oraz w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu.

2 min read

Przez dwa dni prawie 400 najlepszych kadetów rywalizowało w Pucharze Europy w austriackim Klagenfurcie. Niewątpliwie największym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa dziewcząt. Aż trzy zespoły z naszego kraju awansowały do finału turnieju. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Polski, przed drugim naszym teamem.

W walce o brązowy medal trzecia drużyna z naszego kraju nieznacznie uległa reprezentacji Szwajcarii, zajmując 4 lokatę. W tym zespole walczyła nasza reprezentantka – Karolina Nieczkowska.  Nie gorzej walczyli chłopcy – Bartek Kuźnik reprezentujący pierwszą reprezentację naszego kraju, wraz z kolegami z zespołu, zajął wysoką 5 lokatę. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana z naszego klubu została Karolina Nieczkowska, zajmując 69 miejsce. Bartek Kuźnik zajął 72 lokatę, Igor Grzelak był 121, a Jarosław  Mikoda zakończył zmagania na miejscu 151. Był to kolejny start w Pucharze Europy, podczas którego nasi podopieczni startowali, reprezentując Polskę podczas najważniejszych imprez rozgrywanych w Europie.

W tym samym czasie 13-osobowy skład Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica brał udział w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. W gronie 160 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Grzegorz Warecki oraz Jędrzej Kazimierski stanęli na podium, zajmując trzecie miejsca – odpowiednio w kategorii U12 oraz U10. Ich klubowi koledzy zajęli następujące miejsca: