Polsko – Niemiecki Turniej Szpadowy – Drzonków 2016

2 min read

Już po raz trzeci na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbył się Polsko – Niemiecki turniej szpadowy.  Brało w nim udział 13 klubów krajowych oraz z Niemiec,  Włoch  i Czech.  Łącznie na starcie w czterech kategoriach wiekowych stanęło 164 zawodniczek i zawodników . Czołowe miejsca w tym turnieju zajęli  reprezentanci  Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz”  Świdnica .

W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Jan Marczak który w finale pokonał reprezentanta  „Szpady Wrocław” Stanisława Rutza.  Sebastian Michalczyk uplasował się na 5 miejscu. W śród dziewcząt tryumfowała Dominika Pawłowska.  Miejsce drugie zajęła Weronika Marucha , Aleksandra Sobolewska była 8 , Alicja Tuliszka 10 , a Klaudia Wilamowska zakończyła  turniej na miejscu 14.

W kategorii młodzików wśród chłopców tryumfował  Bartłomiej Godlewski z  „Kolejarza Wrocław” Najlepszym zawodnikiem Szkolnego Klubu „Flesz”  Świdnica  okazał się Michał Kruk który zajął 6 m , Arkadiusz Kozłowski był  11 , a na miejscu 20 uplasował się Hubert Samborski. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej zwyciężyła Patrycja Ziętek z Bytomia.

Dużą popularnością cieszył się turniej na mini szpady. W kategorii  „dzieci” zwyciężył Jakub Cepiński  z „Olimp Lubin” który w finale pokonał naszego reprezentanta  Gustawa Felińskiego. Hubert Gil uplasował się na miejscu 6 , Bartosz Bogucki na 16 , Antoni  Marczak na 17 , Hubert Smoliński zajął 23 m , Jan Mieszkiełło 24 , Jakub Gajewski  25 i Wojciech Kucharski który uplasował się na miejscu 34.

W tej samej kategorii „ dzieci” dziewcząt zwyciężyła  Zuzanna Zarek z Opola.

Najlepszą Świdniczanką była Marta Michalczyk zajmując  5 pozycję , Zuzanna Gembara  uplasowała się na miejscu 21 , Amelia Gruczman  na 22,  Julia Stasiukiewicz  na 24 i Aleksandra Krynicka na 25.

W najmłodszej kategorii zuchów w rocznikach 2006 i młodsi   wśród dziewczynek zwyciężyła Marta Ratyna z Gliwic. Najlepszą reprezentantką  Świdnicy była Hania Kacała zajmując 13 pozycję, a  najmłodsza uczestniczka turnieju Hania Weise zakończyła wzmagania na miejscu 17.

W śród najmłodszych chłopców tryumfował Szymon Wodniak z Wadowic. 5 miejsce zajął Błażej Bednarski , Mateusz Marucha uplasował się na miejscu 6 , Antoni Bednarski na 8 , Krzysztof Weise na 9 , Nikodem Norkowski  na 21 , Maciej Zółkiewski  na 22 , a Bartłomiej Żółkiewski  zakończył turniej na miejscu 23.

Wszystkim osobom pomagającym w organizacji zawodów sędziom, pracownikom WOSiR Drzonków i rodzicom w imieniu zarządu klubu dziękujemy.