Pięć pozycji medalowych Świdnickich szermierzy !

1 min read

W miniony weekend w Toruniu odbył się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik“ w szpadzie dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięła udział 18 osobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W najmłodszej kategorii „zuchów” rewelacyjnie spisał się Grzegorz Warecki , który po wygraniu wszystkich pojedynków eliminacyjnych oraz pucharowych dotarł do finału zawodów. W walce o pierwsze miejsce nasz zawodnik przegrywał  6:2. Po regulaminowej przerwie Grzegorz zmienił taktykę walki i ostatecznie po zaciętym pojedynku pokonał rywala 8:7. W tej samej kategorii wiekowej Jędrzej Kazimierski uplasował  się na miejscu 3. Franciszek Skorek zajął miejsce 5, Nikodem Milewski 6 , Mieszko Awramik 8, Tymon Bobrowicz 9, Andrzej Rewaj 11, Kajetan Dyderski 12, Filip Sołtysiak 15.

Bardzo dobrze spisał się Kacper Mielczarek, który w kategorii „dzieci „ wywalczył drugie miejsce. Jego kolega klubowy Wiktor Pałasik zajął miejsce 3. W najstarszych rocznikach barw naszego klubu bronił Krystian Mikoda, który w rywalizacji młodzików zajął miejsce 3.

W drugim dniu wystartował dziewczyny. Najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Mikoda i Helena Bednarska, które w swoich kategoriach wiekowych wywalczył  5 miejsca. Na miejscu 7 uplasowała się Maja Lisiecka, Sonia Birkenfeld na 10, Aleksandra Hołobotowska zajęła 11 pozycję,  a  Oliwia Owczarek zakończyła zmagania na miejscu 12.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom oraz trenerom gratulujemy !