Maja Lisiecka i Jędrzej Kazimirski na podium w Szczecinie !

1 min read

W miniony weekend reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica startowała w dwóch imprezach na terenie kraju. W Szczecinie odbyły się co roczne zawody „Puchar Ziem Północnych”. W pierwszym dniu wystartowały trzy nasze zawodniczki Maja Lisiecka, Sonia Birkenfeld oraz Helena Bednarska.

W zawodach w kategorii „dzieci” Helena uplasowała się na 11 miejscu, a Sonia na 27m. W młodszej kategorii wiekowej „skrzaty” Maja Lisiecka zajęła 3 miejsce. Dzień później startowali chłopcy. Z dwunastoosobowej grupy najlepiej zaprezentował się Jędrzej Kazimirski, który w kategorii „skrzatów” zajął trzecie miejsce. Oprócz Jędrzeja w ścisłym ośmioosobowym finale zameldowali się Tymon Bobrowicz, który w kategorii „dzieci” uplasował się na miejscu 6, Kajetan Dyderski w kategorii „skrzatów” również zajął miejsce 6, oraz Krystian Mikoda zajmując 7 pozycję w kategorii młodzików.

W tym samym czasie w Rybniku zakończył się III Puchar Polski Juniorów. W kolejnej edycji rywalizacji krajowej najlepszym  zawodnikiem z  „Flesz” Świdnica był Bartosz Kuźnik zajmując 26 miejsce. Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 42 lokatę.

Wszystkie wyniki z dwóch imprez sportowym są dostępne na stronie Pzszerm.