Kolejne znakomite starty lubuskich szermierzy.

2 min read

W dwóch ogólnopolskich imprezach szpadowych brały udział nasze zawodniczki oraz zawodnicy ze Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W Szczecinie w turnieju „Pucharu Ziem Północnych” Szymon Rawdanis  w kategorii U10 wywalczył 2 miejsce, Karol Bobrowicz uplasował się na miejscu 6, Tymon Bukowski na 11, Felicjan Kowalski 12, Michał Kokociński 13, Maksymilian Świniarski na 17. Wśród dziewcząt w finałowych ósemkach zameldowała się Oliwia Owczarek zajmując 6 pozycję oraz Blanka Majewska 7.

W kategorii U12 ponownie na podium stanął Grzegorz Warecki zajmując 3 miejsce. Blisko finałowej czwórki  był też Tymon Bobrowicz plasując się ostatecznie na miejscu 5. Jędrzej Kazimirski zajął pozycję 10, Mieszko Awramik 11, Nikodem Milewski 18, Franciszek Skorek 22, Leon Bobrowicz 23, Filip Sołtysiak 25, Kajetan Dyderski 34.  W rywalizacji dziewcząt Maja Lisiecka wywalczyła 7 pozycję, a Sonia Birkenfeld 14.

W kategorii U14 Aleksandra Hołobotowska wywalczyła wysokie 5 miejsce w zawodach, Zuzanna Mikoda na 10, a jedyny nasz reprezentant Wiktor Pałasik zakończył zmagania na miejscu 15.

Druga impreza w której startowali nasi reprezentanci , to Puchar Polski Juniorów, który odbył się w Rybniku. W gronie 150 zawodniczek oraz zawodników z kraju na miejscu 3 zameldował się Bartosz Kuźnik, który po raz kolejny znakomicie walczy na arenach krajowych oraz międzynarodowych. Równie dobrze zaprezentowała się  Amelia Moszonka , która zajęła 13 pozycję oraz Karolina Nieczkowska kończąc swoje pojedynki na miejscu 14. Poniżej wyniki naszych zawodniczek oraz zawodników startujących w Rybniku: