KAROLINA NIECZKOWSKA DRUGA W CHALLANGE WRATISLAVIA !

1 min read

Wrocław jak co roku gościł najlepszych szermierzy z całej Europy. Przez pięć dni prawie 1300 zawodników z 12 państw rywalizowało o miano najlepszego w” 44 Challange Wratislavia”.

Nasza zawodniczka Karolina Nieczkowska wywalczyła w  tym turnieju, niewątpliwie największy sukces w swojej jeszcze krótkiej karierze. Karola rozpoczęła turniej fenomenalnie, wygrywając wszystkie walki grupowe, rozstawiając się w turnieju głównym z numerem 1. W pucharach wygrywała wszystkie walki, i dopiero o złoty medal musiała uznać wyższość Oliwi Janeczek z Piasta Gliwice, zajmując ostatecznie 2 lokatę w turnieju. Gratulacje dla trener Mirosława Węcławskiego, który jest bezpośrednim szkoleniowcem naszej zawodniczki .

Pozostałe nasze podopieczne zajęły odpowiednio miejsca: 37. Amelia Moszonka ,38 Martyna Nowak ,57 Nikola Niesyn .Wśród dzieci do lat jedenastu 25 pozycje zajęła Hela Bednarska , 38 Sonia Birkenfeld , 58 Maja Lisiecka. Wśród chłopców do lat 11 w finale zameldował się Wiktor Pałasik zajmując 8 lokatę , 9 pozycję zajął  Grzesiu Warecki ,42 Jędrzej Kazimirski, 62 Filip Sołtysiak. W turnieju chłopców do lat 15 Bartek Kuźnik zameldował się na miejscu 13, Adam Warecki na 48, a Jan Janek Skrzypczyński zakończył turniej na miejscu 110. W grupie do lat 13 Krystian Mikoda uplasował się na miejscu 16, Mikołaj Syty na 71, Kacper Mielczarek na 80 i Fabian Umiastowski na 81.