I Puchar Polski Juniorów Młodszych w Radlinie

1 min read
Współcześni rycerze zapraszają!

W Radlinie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. W gronie 200 zawodniczek i zawodników z 30 klubów Polski wystartowała 6 osobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska, Sebastian Michalczyk, Jan Marczak, Miłosz Cygański oraz jedna przedstawicielka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska. Rewelacyjnie spisała się Dominika Pawłowska która wywalczyła drugie miejsce, ulegając w finale reprezentantce ze Szczecina Weronice Janickiej. Jedną z młodszych uczestniczek turnieju była aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek Weronika Marucha. W pierwszym swoim starcie w kategorii juniora młodszego uplasowała się na bardzo wysokim szóstym miejscu. Klaudia Wilamowska zajęła 42 pozycję, a jedyna reprezentantka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska w debiucie szermierczym zakończyła zawody na 41 pozycji.

Wśród panów najlepiej spisał się Jan Marczak który uplasował się na 32 miejscu. Miłosz Cygański zajął 35 pozycję, a Sebastian Michalczyk zakończył zmagania na 73 miejscu. Warto dodać, że wszyscy nasi chłopcy i Weronika są najmłodszym rocznikiem w kategorii juniora młodszego. Mimo  to walczą o możliwość startu w przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.