„Gwiazdka ze Szpadą „2015

2 min read

Dominika Pawłowska brązową medalistką Międzynarodowego Turnieju Szermierczego  w Gliwicach

Gwiazdka ze Szpadą  2015

Jak co roku zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wystartowali w międzynarodowych   zawodach szermierczych w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci. W imprezie w ciągu dwóch dni wystartowało przeszło 380  szpadzistek i  szpadzistów z kraju i zagranicy. W zmaganiach juniorów młodszych  Jan Marczak uplasował się na 7 miejscu, ulegając w walce ćwierć finałowej reprezentantowi  z Rybnika Maciejowi Białasowi 15:12. Zwyciężył zawodnik z Opola Michał Rachwalik. Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 34, a Sebastian Michalczy na 38.

W kategorii dzieci bardzo dobrze spisał się Hubert Gil, który wzorem swojego starszego kolegi zajął 7 miejsce.  Na pozycji 8 uplasował się  jeden z młodszych uczestników zawodów Wojciech Marczak dla którego był to pierwszy turniej tej rangi. Gustaw Feliński uplasował się na miejscu 17, a Antoni Marczak na 21.

W drugim dniu zawodów startowały nasze reprezentantki w składzie Klaudia Wilamowska, Alicja Tuliszka, Weronika Marucha, Dominika Pawłowska i Marta Michalczyk. W kategorii juniorek młodszych 3 miejsce zajęła Dominika Pawłowska. Weronika Marucha wywalczyła 6 lokatę, Klaudia Wilamowska 9, a Alicja Tuliszka 32. Zwyciężyła reprezentantka Siemianowic Śląskich Barbara Brych. W najmłodszej kategorii wiekowej „dzieci” 5 lokatę zajęła Marta Michalczyk .