Grzegorz Warecki zwycięzcą turnieju w Opolu !!!

1 min read

Rewelacyjnie spisał się uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świdnicy , zawodnik klubu szermierczego „FLESZ” Świdnica Grzegorz Warecki, który zwyciężył w turnieju ”Piastów opolskich o puchar Prezydenta Miasta Opola”. Nasz reprezentant w minioną sobotę w gronie 42 uczestników imprezy nie miał sobie równych zwyciężając wszystkie pojedynki szermiercze. W finale pokonał reprezentanta gospodarzy Franciszka Pliszczaka 8;6. W tej samej kategorii wiekowej „dzieci” Tymon Bobrowicz zakończył zmagania na miejscu 19.

W turnieju „skrzatów” do finałowej ósemki zawodów awansowało dwóch młodszych reprezentantów naszego klubu. Jędrzej Kazimirski  zajął  6 pozycję, Kajetan Dyderski 8, a Filip Sołtysiak 22. Wśród dziewcząt najbliżej ćwierćfinału była Helena Bednarska. Ostatecznie uplasowała się na miejscu 9, Sonia Birkenfeld na miejscu 37.