Dominika Pawłowska Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych

1 min read

W dniu dzisiejszym odbył się turniej szpadowy dziewcząt i chłopców w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Zawody odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

W gronie 42 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek z listy rankingowej Polskiego Związku Szermierczego nasza reprezentantka Dominika Pawłowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. W finale po zaciętej walce pokonała Barbarę Brych z Siemianowic Śląskich wynikiem  15:14. Jest to wielki sukces samej zawodniczki, trenera Jarosława Czorniczka oraz klubu „FLESZ” Świdnica. Oprócz Dominiki w barwach naszego stowarzyszenia walczyły jeszcze Weronika Marucha zajmując 18 miejsce, oraz  Klaudia Wilamowska, która  zakończyła zmagania na pozycji 30.

Jedyny zawodnik startujący w turnieju chłopców  Jan Marczak zajął dobrą  11 pozycję. Zwyciężył reprezentant Warszawy Bartłomiej Zbierada.

Jutro zmagania drużynowe. Do wcześniej wspomnianych dziewcząt dołączy Marta Michalczyk. Drużyna chłopców składać się będzie z Jana Marczaka, Sebastiana Michalczyka, Arkadiusza Kozłowskiego oraz Kamila Kasperczaka.

W imieniu zarządu klubu gratulujemy osiągniętych wyników.