CHALLENGE WRATISLAVIA 2024

1 min read

Ze zmiennym szczęściem zawodniczki i zawodnicy SKS „FLESZ” Świdnica, walczyli na szpady w dniach 21 i 22 marca 2024 roku na największym turnieju szermierczym organizowanym w Europie Chellenge Wratislavia we Wrocławiu.

W pierwszym dniu startowały dziewczęta, które ostatecznie uplasowały się na następujących miejscach:

W kategorii U-13 – 56 miejsce zajęła Helena Bednarska, 124 miejsce Sonia Birkenfeld.

W kategorii U-11 – 50 miejsce zajęła Kornelia Orzechowska, 54 miejsce Oliwia Owczarek.

W trzech kategoriach dziewcząt wystartowało w sumie 409 zawodniczek.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy w efekcie swoich poczynań zajęli następujące miejsca:

W kategorii U-15 – 171 miejsce zajął Kacper Mielczarek.

W kategorii U-13 – 28 miejsce zajął Grzegorz Warecki, 43 miejsce Tymon Bobrowicz, 56 Wiktor Pałasik, 104 Mieszko Awramik, 156 Franciszek Skorek, 158 Leon Bobrowicz.

W kategorii U-11 – 5 miejsce zajął Jędrzej Kazimirski, 12 Filip Sołtysiak.

W trzech kategoriach chłopców wystartowało w sumie 470 zawodników.

Podsumowując poczynania zawodników „FLESZA” Świdnica, na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Grzegorz Warecki zajmując 28 miejsce, był najlepszym polskim zawodnikiem z rocznika 2012, a Tymon Bobrowicz trzecim.

Świetne zawody zanotowali również Jędrzej Kazimirski zajmując 5 miejsce (trzeci z Polaków), oraz Filip Sołtysiak 12 miejsce (7 z Polaków).