Bartosz Kuźnik zwycięzcą Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach !

1 min read

Reprezentant Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica, podopieczny trenera Mirosława Księżyka zwycięża po raz drugi z rzędu w Pucharze Polski Juniorów Młodszych.  W gronie 97 szpadzistów z Czech, Ukrainy oraz Polski nasz zawodnik nie przegrał żadnej walki dochodząc do ścisłego finału.  W ostatnim pojedynku spotkał się z przedstawicielem „Pałacu Młodzieży” Katowice, Mikołajem Adamczykiem , z którym wygrał 15:9. Aktualnie Bartek jest liderem w rankingu Polskiego Związku Szermierczego. Nasza cała reprezentacja walczyła o punkty do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej zamieszczamy  wszystkie pozycje zajęte przez zawodniczki oraz zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego „ FLESZ” Świdnica:

12m – Krystian Mikoda

26m – Adam Warecki

76m – Jan Skrzypczyński

84m – Wiktor Pałasik

92m – Kacper Mielczarek

W rywalizacji dziewcząt w gronie 117 startujących najwyżej sklasyfikowana została Karolina Nieczkowska , która uplasowała się na miejscu 13. Amelia Moszonka zajęła pozycję 26, Aleksandra Hołobotowska 29, Martyna Nowak 37, Zuzanna Mikoda 64, startująca w debiucie Nicol Sądel 94 oraz Maja Szondelmajer 103.

Przed nami kolejne wyzwania sportowe. W przyszłym tygodniu 20 osobowa reprezentacja jedzie do Bytomia na zawody w kategorii młodzika, dzieci, skrzatów oraz zuchów. Tydzień później Bartosz Kuźnik wraz z Karoliną Nieczkowską oraz Amelią Moszonką wystartują w Pucharze Europy w Budapeszcie. Trzymamy kciuki i gratulujemy wyników !