Maja Lisiecka zwycięża w Katowicach!  Ewa Pydyszewska na 7 miejscu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców!

2 min read

Podczas minionego weekendu zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego FLESZ Świdnica uczestniczyli w XV Memoriale Jerzego Janikowskiego. Po raz pierwszy na wyjazdowy start pojechała najmłodsza reprezentacja naszego klubu – uczennice i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy w kategorii 2015 i młodsi. Trzech chłopców zakwalifikowało się do finałowych ósemek turnieju. Michał Kokociński oraz Szymon Rawdanis zajęli trzecie miejsca w swoich grupach wiekowych. Felicjan Kowalski zajął miejsce 5, Karol Bobrowicz uplasował się na miejscu 13, a Maksymilian Świniarski na 16.

W kategorii roczników 2013-2014 na miejscu 8 zameldował się Jędrzej Kazimirski. Filip Sołtysiak zajął miejsce 12, Mikołaj Michalec – 25, a Tymon Bukowski – 27.

W rocznikach 2011-2012 trzecie miejsce zajął Wiktor Pałasik. 11 miejsce zajął Tymon Bobrowicz, 12 – Grzegorz Warecki, 18 – Mieszko Awramik, 24 – Leon Bobrowicz, 27 – Andrzej Rewaj, 28 – Franciszek Skorek, a 31 – Nikodem Milewski.

W drugim dniu zawodów rewelacyjnie spisała się Maja Lisiecka, która zwyciężyła w kategorii U10. Nasza zawodniczka nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki pucharowe w turnieju. Kornelia Orzechowska uplasowała się na miejscu 20, a Oliwia Owczarek na 22. Nasza najmłodsza reprezentantka – Lea Żelek w swoim debiucie zajęła miejsce 9. W turnieju dziewcząt U12 Sonia Birkenfeld zakończyła zmagania na pozycji 32. W kategorii U14 Zuzanna Mikoda wywalczyła 7 miejsce, a Aleksandra Hołobotowska – 9.

Równolegle w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szpadzie kobiet i mężczyzn. Nasza jedyna przedstawicielka – Ewa Pydyszewska po awansie do ścisłej ósemki turnieju, w walce o strefę medalową, stoczyła pojedynek z utytułowaną  Katarzyną Knapik z Pałacu Młodzieży Katowice. Po zaciętym pojedynku 15:12  Ewa musiała uznać wyższość rywalki. Ostatecznie reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego FLESZ Świdnica uplasowała się na wysokim 7 miejscu.

Wszystkim uczestniczkom oraz uczestnikom zawodów gratulujemy!