Grzegorz Warecki zwycięzcą prestiżowego turnieju we Wrocławiu!!!

2 min read

Uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, reprezentant Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica – Grzegorz Warecki, wygrał jedną z największych imprez szermierczych w Europie – 45 „Challenge Wratislavia”. Aby  podkreślić wymiar zwycięstwa naszego zawodnika, należy podkreślić, że Grzegorz był jedynym Polakiem, który w tym roku wygrał turniej szpadowy, zarówno dziewcząt, jak i chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy startują w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców,  tj.: U-15 , U-13 i U-11. Z tego tytułu turniej ten ma bardzo prestiżowy wymiar,  co daje jego zwycięzcom szczególną satysfakcję.  Nasz zawodnik po walkach eliminacyjnych, w których przegrał tylko jeden pojedynek, został rozstawiony z numerem 7 do turnieju głównego. Kolejne potyczki w ramach walk pucharowych z reprezentantem  Słowacji, Ukrainy oraz Polski doprowadziły Grzegorza do finału zawodów, w którym ostatecznie po ciężkim starciu wygrał największy turniej szermierczy w Europie.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobry wynik, który w kategorii U-11  osiągnęła kolejna reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica – Helena BEDNARSKA, zajmując 7 miejsce, przegrywając jednym trafieniem walkę o czołową czwórkę z późniejszą triumfatorką tego turnieju zawodniczką  z USA – Hale Reagana, reprezentującą Akademię Szermierki Alamo.

Pozostali zawodnicy biorący udział w tym turnieju nabrali bardzo istotnego doświadczenia, które będzie z pewnością owocowało w ich późniejszym rozwoju i karierze sportowej.

Reasumując, zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica w tegorocznym 45 „Challenge Wratislavia”, w poszczególnych kategoriach uplasowali się na następujących pozycjach: