Mistrzostwa Polski Juniorów – MIELEC 2023.

1 min read

W miniony weekend zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica  startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w Mielcu. W sobotę odbyły się zawody indywidualne. Naszym najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Haładuda, który uplasował się na 30 miejscu. Błażej Bednarski zajął miejsce 44, Igor Grzelak 48, Bartosz Kuźnik 61, a Jarosław Mikoda zakończył zmagania na miejscu 64. Najlepiej z dziewcząt zawalczyła Karolina Nieczkowska kończąc turniej na 31 pozycji. Amelia Moszonka uplasowała się na miejscu  37, Hanna Kacała na 51.

W niedzielę odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja  męska w składzie: Jakub Haładuda, Igor Grzelak,  Bartosz Kuźnik oraz Błażej Bednarski wywalczyła 13 miejsce, a drużyna damska w składzie: Karolina Nieczkowska, Amelia Moszonka i Hanna Kacała zakończyła zmagania na 14 pozycji. Przed naszymi zawodniczkami i zawodnikami  przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii juniora młodszego.