Puchar Europy – Bratysława 2023

1 min read

W Bratysławie rozegrano kolejny turniej w kategorii Juniorów Młodszych.  Przez trzy dni ,prawie sześciuset szpadzistów z 32 krajów rywalizowało w turnieju indywidualnym i drużynowym. W pierwszym dniu imprezy, w turnieju indywidualnym z czwórki naszych podopiecznych najwyżej został sklasyfikowany Bartosz Kuźnik zajmując 37 lokatę . Igor Grzelak zajął 186 miejsce, Błażej Bednarski 200, a Jarosław Mikoda zakończył zmagania na miejscu 211. Następnego dnia rozegrano turniej drużynowy chłopców. W trzecim składzie naszego kraju wystartowali Igor, Błażej oraz Jarek, którzy uplasowali się na 31 miejscu. Bartek reprezentując drugi skład razem z Sewerynem Gustą, Tymonem Huwerem oraz Błażejem Kurowskim wywalczyli wysokie  10 miejsce.

Trzeciego dnia do turnieju przystąpiły dziewczęta. W gronie 266 zawodniczek Karolina Nieczkowska osiągnęła swój największy sukces w dotychczasowej karierze. Karolina po walkach w fazie grupowej , kolejno w bezpośrednich pojedynkach pucharowych pokonywała swoje przeciwniczki. Dopiero w pojedynku o wejście do finału turnieju, musiała uznać wyższości zawodniczki z USA. Ostatecznie reprezentantka Szklonego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica zajęła 15 lokatę.