Bartek Kuźnik na podium w Katowicach !!!

1 min read

W Katowicach odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica.  Z czternastoosobowej ekipy ,aż trzech naszych podopiecznych dotarło do finału zawodów. Najwyżej uplasował się Bartek Kuźnik zajmując trzecią lokatę w silnie obsadzonym turnieju . Nasz zawodnik po raz kolejny od początku zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich zawodach szermierczych. Rewelacyjnie spisał się Igor Grzelak, dla którego wywalczenie 5 miejsca w tej imprezie jest bardzo dobrym wynikiem. Po raz pierwszy do ścisłej ósemki zawodów  awansował  Jarosław Mikoda. Absolwent naszej szkoły w Świdnicy ostatecznie zakończył zmagania na 8 pozycji. Kolejni nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

15 . Błażej Bednarski

21. Krystian Mikoda

28. Mikael Surma

64. Michał Klimek-Żołnowski

Wśród dziewcząt najlepiej walczyła Karolina Nieczkowska przegrywając pojedynek o finał z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Karolina ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu. Martyna Nowak zajęła 48 pozycję, Nikola Niesyn 52, Hanna Kacała 53, Aleksandra Hołobotowska 61, Zuzanna Mikoda 80 i Amelia Moszonka 86.