Udane starty Świdnickich szermierzy.

1 min read

W minioną sobotę oraz niedzielę nasze zawodniczki oraz zawodnicy brali udział w dwóch turniejach ogólnopolskich. W sobotę Helena Bednarska, Sonia Birkenfeld oraz Maja Lisiecka rywalizowały w Kalwarii Zebrzydowskiej. W gronie 23 zawodniczek najlepiej spisała się Bednarska zajmując 6 miejsce, Birkenfeld uplasowała się na pozycji 11, a Lisiecka zakończyła zmagania na miejscu 15. W tym samym czasie Grzegorz Warecki wywalczył 3 miejsce w zawodach w Wadowicach, Tymon Bobrowicz 7 oraz Mieszko Awramik 28.

W niedzielę Sonia Birkenfeld oraz Maja Lisiecka walczyły w drugim turnieju w Wadowicach. W tych zmaganiach Maja uplasowała się na pozycji 14, a Sonia na 20.

Warto dodać, że czwórka naszych podopiecznych, Bednarska, Warecki, Awramik i Bobrowicz uczestniczyli w zgrupowaniu szermierczym w Spale, które było organizowane przez Lubuską Federację Sportu. Przed nami start w Szczecinie na który pojedzie liczna ekipa z naszego klubu.